Türkçe Öğretim Portaliyle Türkçe Öğren

Çağdaş teknolojik imkânlar kullanılarak hazırlanan Uzaktan Türkçe Öğretim Portali aracılığıyla Yunus Emre Enstitüsü, zaman ve mekândan bağımsız olarak Türkçe öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda Uzaktan Türkçe Öğretim Portali'nde seviyelere göre belirlenmiş kelime listeleri ve dil bilgisi yapıları aşama aşama gösterilmekte, öğrencilerin günlük hayatta sıkça kullanabileceği yapılar dört temel dil becerisine dayanan etkinliklerle öğretilmektedir.

Etkileşimli Dersler

Uzaktan Türkçe Öğretim Portali, Avrupa Konseyi Dil Politikası Birimi (The Language Policy Unit of the Council of Europe) tarafından geliştirilen Diller İçin Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi'ne (Common European Framework of Reference For Languages) göre hazırlanmış olup tematik ve gerçek hayattan alınan konularla size Türkçe öğretir.

Kelime Etkinlikleri

Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi için alanda hazırlanan kitaplardaki kelimeler, alanında uzman kadromuzun tavsiyeleri doğrultusunda Diller İçin Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesinde belirtilen konular kapsamında seviyelere göre listelenmiş ve temalara göre kategorilere ayrılmıştır.

Çevrimiçi Kurslarla Türkçe Öğren

Yunus Emre Enstitüsü Türkçe öğrenmek için artan talebi karşılamak adına dünya genelinde çevrimiçi Türkçe kursları düzenliyor. Çevrimiçi kurslarla hem Enstitünün çok sayıda ülkedeki örgün eğitim programları devam ediyor hem de daha önce Türkçe kursu açılmayan ülkelerde binlerce kişiye ulaşılıyor. Ayrıca bu sayede Türkçe kursuna gitme imkânı bulmayan fakat Türkçe öğrenmek isteyen kişilere de ulaşılmış oluyor.
Her yaştan katılımcının olduğu Türkçe kursları, yeni dostluklara zemin hazırlıyor. Türk kültürünün sevgi ikliminde gerçekleşen Türkçe öğretim faaliyetleri, ülkeler arası dostluk bağlarının da güçlenmesine vesile oluyor.
cevrim-ici-sag-gorsel.png

Deneyimli öğretmenlerimizle Kültür Merkezlerimizde Türkçe Öğrenin 

Kültür Merkezlerimizde talepler doğrultusunda çeşitli seviyelerde farklı gruplara yönelik Türkçe kursları verilmektedir. Merkezlerimizde genel Türkçe kurslarının yanı sıra, iş Türkçesi, çocuklar için Türkçe, çeviri sınıfları, basın ve medya Türkçesi gibi özel amaçlı kurslar da düzenlenmektedir.

Image

Çağdaş Yöntemlerle Türkçe Öğretiyoruz!

Etkileşimli tahtalar, sertifikalı eğitmenler, yardımcı kaynaklar, tematik dil afişleri, hedef kitleye uygun ders materyali, 8-16 kişilik U düzeni sınıflar…
Yunus Emre Enstitüsü olarak, bir dünya dili olan Türkçeyi uluslararası alanda yabancı dil olarak öğretmekte; bu kapsamda öğrencilerin ihtiyaçları ve çağdaş yöntemler ışığında ders araç ve gereçleri hazırlamaktayız.

tr_ogretim.png

Videolarla Türkçe Öğren

Alanında uzman Türkçe öğretmenlerimiz tarafından Yedi İklim Türkçe Ders Kitapları esas alınarak hazırlanan video dersler sayesinde kursa gitmeden Türkçe öğrenebilirsiniz. Konulara göre ayrılmış videoları aşağıdaki bağlantıya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Görüşleriniz bizim için önemli.